Wydarzenia

Informacja na temat dowozu dla uczestników półkolonii

Dyrekcja szkoły Podstawowej w Pacanowie informuje, że wszyscy uczestnicy półkolonii będą dowożeni do szkoły z przystanków autobusów szkolnych według następującego harmonogramu:

8.30 – Kwasów
8.35 – Sroczków
8.40 – Zborówek Nowy
8.45 – Zborówek Stary
8.50 – Książnice
8.55 – szkoła
9.00 – Karsy Małe
9.05 – Wola Biechowska
9.10 – Biechów
9.15 – Chrzanów

Półkolonie trwać będą w dniach 29.06.2015 – 10.07.2015

Kiermasz podręczników

W ŚRODĘ  I CZWARTEK TJ. 24 I 25.06.2015 r.,  W GODZ. 7.30-14.00, W BIBLIOTECE SZKOLNEJ ORGANIZUJEMY KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW. DOTYCZY TO KLAS PIĄTYCH I SZÓSTYCH.
ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH UCZNIÓW

Zielona Szkoła po raz drugi

Zielona szkoła - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym po raz drugi zorganizowałam dla uczniów mojej klasy V a wyjazd w góry, ponieważ w ubiegłym roku byliśmy nad morzem.

Czytaj więcej: Zielona Szkoła po raz drugi

Wycieczka do Sandomierza i Ujazdu

W dniu 11 czerwca uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami p. Grażyną Gumułą p. Danutą Dudą byli na wycieczce w Sandomierzu i Ujeździe. W Sandomierzu płynęli statkiem ,,Maria” po Wiśle. Potem byli na Bramie Opatowskiej, skąd podziwiali panoramę miasta i okolic. Następnie przeszli Podziemną Trasą Turystyczną do Ratusza.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sandomierza i Ujazdu

Bajkowy Korowód 2015

Szkoła Podstawowa w Pacanowie jest obecna w Korowodzie od początku istnienia Festiwalu Kultury Dziecięcej. Szkołę reprezentowały 3 grupy tematyczne: ,,Kopciuszek”,  ,,Przyjaciele Rumcajsa i Makowej Panienki” oraz ,, Żwirek i Muchomorek”. Tematycznie grupy realizowały promocję bajki czeskiej, bowiem w tym roku festiwal odbywał się pod hasłem Pacanów-Czechy. Razem z nami w korowodzie uczestniczyły zaprzyjaźnione szkoły ze Strzegomia i Kraśnika, które gościliśmy  przez dwa dni w ramach Zjazdu Szkół Kornelowskich.

Czytaj więcej: Bajkowy Korowód 2015

Informacja Dyrektora Szkoły w sprawie półkolonii

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pacanowie informuje rodziców uczniów zainteresowanych półkoloniami, iż w związku z oczekiwaniem Związku Młodzieży Wiejskiej (organizatora) na ostateczną decyzję od FSUSR w temacie przyznanych środków na organizację wypoczynku, termin ogłoszenia wyników zakwalifikowanych wniosków do realizacji półkolonii został przesunięty na 18 czerwca 2015r.

Dzień Dziecka 2015

Dzień Dziecka to w Szkole Podstawowej w Pacanowie wyjątkowa uroczystość, na którą zwykle składa się kilka wydarzeń. Jest coś dla ciała i coś dla ducha, ważne żeby wszyscy dobrze się bawili.

Czytaj więcej: Dzień Dziecka 2015

Zakończenie I edycji Projektu powszechnej nauki pływania UMIEM PŁYWAĆ

Zakończenie I edycji Projektu powszechnej nauki pływania UMIEM PŁYWAĆ w Szkole Podstawowej
w Pacanowie

            Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Pacanowie uczestniczyli w pierwszej edycji ,, Projektu powszechnej nauki pływania UMIEM PŁYWAĆ w 2015 r. w województwie świętokrzyskim”. Projekt był zorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, dofinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Bezpłatny środek transportu na basen zapewnił uczestnikom Urząd Gminy w Pacanowie.

Czytaj więcej: Zakończenie I edycji Projektu powszechnej nauki pływania UMIEM PŁYWAĆ

Dodatkowe informacje