Wydarzenia

Półkolonie w Szkole Podstawowej

Półkolonie w SP w Pacanowie trwały od 18 do 29 lipca i były współfinansowane przez ZMW. Oprócz codziennej, zorganizowanej formy wypoczynku, ruchu i zabawy dzieci oraz młodzież uczestniczyła w: wycieczkach i wyjazdach na basen, warsztatach i pokazach. Nie było czasu na nudę. Czas od 800 – 1500 był maksymalnie wykorzystany tak, aby dostarczyć uczestnikom wielu wrażeń i miłych wspomnień z wakacji. Do form , które wzbudzały wiele entuzjazmu należały:

Czytaj więcej: Półkolonie w Szkole Podstawowej

Podsumowanie zajęć prowadzonych w ramach projektu „Umiem pływać”

Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Pacanowie w czerwcu zakończyli zajęcia na basenie w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach programu powszechnej nauki pływania pn. ”Umiem pływać” w 2016r.w województwie świętokrzyskim dla uczniów szkół podstawowych klas I, II, III dofinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Czytaj więcej: Podsumowanie zajęć prowadzonych w ramach projektu „Umiem pływać”

Informacja o półkoloniach !!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Pacanowie informuje wszystkich zainteresowanych, że od dnia 07.07.2016 (CZWARTEK ) od godz. 11.00 w sekretariacie placówki można dokonywać wpłat oraz pobierać  karty uczestnika półkolonii, które będą organizowane w terminie od 18.07. 2016 r.  do 29.07. 2016 r. Harmonogram dowozów  uczestników wypoczynku będzie ogłoszony na stronie gminy i szkoły w przyszłym tygodniu.

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Ostatni dzień w szkole: dla dyrekcji szkół to czas podsumowań i planów, dla nauczycieli czas refleksji i ,,domykania” dokumentacji, dla uczniów nadzieja na dobre oceny i nagrody no i oczywiście na wspaniałe wakacje. Zawsze jednak jest to dzień uroczysty. Tradycją naszej szkoły jest, że rozpoczyna się on mszą św. w naszej Bazylice.

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

Wycieczka klas III do Krynicy

W dniu 21.06. 2016 r. klasy trzecie wraz z wychowawcami: p Grażyną Gumułą i p. Danutą Dudą były na wycieczce w Krynicy. Pogodę mieli wymarzoną, słońce, błękit i dobra widoczność, co w górach nie jest bez znaczenia. Z relacji uczestników wynika, że najpierw wyjechali kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką, później kolejką linową udali się na Górę Parkową.

Czytaj więcej: Wycieczka klas III do Krynicy

Dodatkowe informacje