Wydarzenia

I miejsce naszej uczennicy w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym

Dnia 15 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Kielcach odbył się półfinał 55 Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego, który w tym roku szkolnym przebiega pod hasłem ,, GÓRNY ŚLĄSK – TO NIE TYLKO PRZEMYSŁ”. Koło Hobbystów reprezentowały: Kasia Gołębiowska i Julia Nalepa.

Czytaj więcej: I miejsce naszej uczennicy w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Filatelistycznym

Jak tańczą, śpiewają i grają nasi sąsiedzi?

12 maja odbył się w naszej szkole koncert ukraińskiego zespołu muzycznego ,Czeremszyna”. Ośmioosobowy zespół pochodzi z Tarnopola, daje swoje koncerty w szkołach i domach kultury na terenie naszego kraju. W repertuarze zespołu są narodowe tańce ukraińskie, pokazy akrobatyczne, pieśni i utwory muzyczne wykonywane na rzadkich instrumentach jak np. bandura. Wszystkim bardzo podobały się kostiumy solistów i tancerzy.

Czytaj więcej: Jak tańczą, śpiewają i grają nasi sąsiedzi?

Udział Szkoły Podstawowej w Pacanowie w projekcie naukowym UJK ,,Organizacja i realizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego”

Udział Szkoły Podstawowej w Pacanowie w projekcie naukowym UJK ,,Organizacja i realizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego”

Czytaj więcej: Udział Szkoły Podstawowej w Pacanowie w projekcie naukowym UJK ,,Organizacja i realizacja pomocy...

226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzą Rodacy na całym świecie. Choć dla Polaków 3 Maja zawsze był ważnym dniem, to jednak do kalendarza świąt narodowych wrócił dopiero w 1990 r. Uchwalona przez Sejm Czteroletni Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów stała się symbolem tradycji niepodległościowych państwa.

Czytaj więcej: 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Internetowy Teatr dla szkół

W marcu uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z  Pacanowie po raz  kolejny przenieśli się w baśniowy świat przedstawień teatralnych. Uczestniczyli w projekcie spektaklu „Internetowego Teatru TVP dla szkół”. Wspólnie z Teatrem Ludowym w Krakowie  obejrzeli spektaklu „Syn Smoka”.

Czytaj więcej: Internetowy Teatr dla szkół

Dodatkowe informacje