Wydarzenia

,,Zapal znicz pamięci”

Odpowiedź młodzieży szkolnej na Apel IPN pod hasłem ,, Zapal znicz pamięci”. Uczniowie i  nauczyciele Szkoły Podstawowej w Pacanowie pozytywnie odpowiedzieli na Apel IPN i 22 kwietnia zapalili symboliczne znicze na Grobie Żołnierzy poległych w okresie II wojny światowej oraz pod Dębem Katyńskim.

Czytaj więcej: ,,Zapal znicz pamięci”

Konkurs Recytatorski

W dniu 15 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Pacanowie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,, Otwórzmy drzwi do fantazji”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas I-III. Przegląd recytatorskich talentów przebiegał w miłej i pogodnej atmosferze.

Czytaj więcej: Konkurs Recytatorski

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Pacanowie w Konkursie Historycznym


W dniu 15 kwietnia br. w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ,, W 1050 rocznicę chrztu Polski. Państwo polskie od zarania dziejów do rozbicia dzielnicowego”. W Konkursie wzięło udział 250 uczniów z 90 szkół województwa świętokrzyskiego.

Czytaj więcej: Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Pacanowie w Konkursie Historycznym

Noc w szkole 2016

Kolejne klasy zdecydowały się spędzić noc w szkole. Tym razem klasy V wraz z wychowawcami p. Ireną Rzepą i p. Renatą Moussa  w pierwszy wiosenny weekend doświadczyły tej niezwykłej formy klasowej integracji. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas, ale uczyli się samodzielności i współodpowiedzialności.

Czytaj więcej: Noc w szkole 2016

Dzień teatru na wesoło

23 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w Bajkowym Dniu Teatru na wesoło w ECB w Pacanowie. Udział w przeróżnych formach warsztatowych przyniósł dzieciom wiele radości i frajdy. Można było z klaunem i jego pomocnikami żonglować piłeczkami, talerzami, jeździć na rowerku i uczestniczyć w wielu innych atrakcjach.

Czytaj więcej: Dzień teatru na wesoło

Dodatkowe informacje