Wydarzenia

Akcja "Wzorowa łazienka"

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Wzorowa łazienka", dzięki której mamy szansę na zdobycie funduszy na remont szkolnych toalet. Prosimy zatem o Państwa głosy na internetowej stronie konkursu. Jeden głos oddany przez stronę to 1 punkt dla naszej szkoły. Dużo więcej możemy zyskać, bo aż 20 punktów, poprzez zakup produktów Domestos i jego potwierdzenie paragonem ze sklepu, takie paragony można dostarczyć do szkoły. Zagłosować można odszukując galerię prac plastycznych, wykonanych przez naszych uczniów. W pierwszej kolejności wybieramy województwo, potem powiat, gminę i szkołę. Po podaniu swojego e-maila otrzymamy kod w postaci grafiki, który należy wpisać na stronie. Wciśnięcie przycisku głosuj po wpisaniu kody przyznaje nam punkty. Adres do strony głosowania pod linkiem Wzorowa łazienka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W tym roku, wyjątkowo, bo czwartego września rozpoczęliśmy Rok Szkolny 2017/2018. Jaki to będzie rok, pokaże czas. Podczas inauguracji jeszcze pod własnym Sztandarem, ale przy boku kolegów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie stanęli uczniowie i nauczyciele wygasającego Gimnazjum, którzy po zakończeniu uroczystości złożyli wiązankę na grobie dotychczasowego patrona porucznika M. Janasa.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

WYPRAWKA SZKOLNA DO KL I

WYPRAWKA SZKOLNA DO KL I

1. Zeszyt w wąską linię – 16 kartkowy( 2 sztuki).
2. Zeszyt w kratkę – 16 kartkowy( 2 sztuki).
3. Bloki: rysunkowy biały( 2 sztuki), techniczny biały( 2 sztuki),
techniczny kolorowy i rysunkowy kolorowy – format A4

Czytaj więcej: WYPRAWKA SZKOLNA DO KL I

Wspomnienia z półkolonii

Przeżyjmy to jeszcze raz- wspomnienia z półkolonii.

Kolejny raz w naszej szkole odbyły się półkolonie, które trwały od 10 do 21 lipca i były współfinansowane przez ZMW. Oprócz codziennej, zorganizowanej formy wypoczynku dzieci uczestniczyły w wycieczkach i wyjazdach na basen, warsztatach i pokazach.

Czytaj więcej: Wspomnienia z półkolonii

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECI PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W PACANOWIE

 

Informujemy Państwa, że od dnia 1 września 2017 r. zespół specjalistów rozpoczyna zajęcia z dziećmi w wieku od 1 do 7 r. ż.  z zaburzeniami rozwojowymi oraz różnymi niepełnosprawnościami w ramach wczesnego wspomagania rozwoju, co umożliwia rozporządzenie MEN . Zajęcia te są nieodpłatne dla dzieci posiadających opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Czytaj więcej: WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECI PRZY...

Finał Konkursu Filatelistycznego

W dniach 15-18 czerwca 2017 r. odbył się w Chorzowie finał 55 Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego pod hasłem ,, Górny Śląsk to nie tylko przemysł”. Województwo Świętokrzyskie w kategorii szkoły podstawowe reprezentowała uczennica SP w Pacanowie - Julia Nalepa wraz z opiekunem p. Barbarą Tomalską.

Czytaj więcej: Finał Konkursu Filatelistycznego

Zakończenie roku szkolnego

Ostatni dzień w szkole: dla dyrekcji szkół to czas podsumowań i planów, dla nauczycieli czas refleksji i ,,domykania” dokumentacji, dla uczniów nadzieja na dobre oceny  i nagrody no i oczywiście na wspaniałe wakacje. Zawsze jednak jest to dzień uroczysty. Tradycją naszej szkoły jest, że rozpoczyna się on Mszą św. w naszej Bazylice.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Dodatkowe informacje