Wydarzenia

„Śniadanie Daje Moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W związku z tym dzień 7 listopada 2014 r. został ogłoszony Dniem Śniadanie Daje Moc. W szkołach w całej Polsce dzieci tego dnia przygotowują i jedzą wspólne i zdrowe śniadanie. Program ten ma przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Czytaj więcej: „Śniadanie Daje Moc”

Program „Mały Mistrz”

Program „ Mały Mistrz” w Pacanowie- zdobywamy nowe sprawności.

W roku szkolnym 2014/2015  uczniowie klasy Ib  Szkoły Podstawowej w Pacanowie zostali zakwalifikowani do realizacji ogólnopolskiego programu pod nazwą „Mały Mistrz” skierowanego do uczniów klas I-III. Program obejmuje kolejne trzy lata nauki.

Czytaj więcej: Program „Mały Mistrz”

Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

W dniu 12 listopada 2014 r. w Szkole Podstawowej w Pacanowie odbył się I SzkolnyKonkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Organizatorem konkursu jest nauczyciel muzyki  oraz założyciel Szkolnego Chóru ,, GAMA” p. Mariusz Maliga. W Jury zasiedli członkowie znanego nam wszystkim zespołu ,, KONSONANS”: p. Jarosław Banasik, p. Sylweriusz Tomalski, p. Rafał Rój.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

,Jak dobrze uczniem być”

,Jak dobrze  uczniem być”-  marzyli o tym pierwszoklasiści przekraczając próg Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie

Do jednego z piękniejszych wydarzeń w  naszej szkole uczniowie klas pierwszych przygotowywali się bardzo starannie.  Po kilku tygodniach adaptacji w nowym środowisku i wdrażania do codziennych obowiązków złożyli ślubowanie i zostali włączeni do grona młodych Kornelowców.

Czytaj więcej: ,Jak dobrze uczniem być”

Dzień Nauczyciela w szkole

W środę 15 października odbyła się szkolna uroczystość z okazji DEN. Pełen dobrego humoru montaż słowno-muzyczny zaprezentowała klasa VI b pod kierunkiem wychowawcy p. Krystyny Gawłowskiej oraz nasi uzdolnieni muzycznie uczniowi: Madzia i Piotr pod kierunkiem p. Mariusza Maligi. Na uroczystym apelu był obecny Wójt Gminy Pacanów p. Wiesław Skop, który podziękował dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę na rzecz uczniów i rozwoju gminnej oświaty oraz złożył wszystkim najlepsze życzenia dalszych sukcesów zawodowych i osobistych..

Czytaj więcej: Dzień Nauczyciela w szkole

Dodatkowe informacje