Wydarzenia

Zakończenie projektu powszechnej nauki pływamina "Umiem pływać"

Sprawozdanie z realizacji zajęć sportowych dla uczniów w ramach projektu powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać” w okresie wrzesień-listopad/grudzień 2014 r.

Uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Pacanowie przeszli kurs nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać”.

Czytaj więcej: Zakończenie projektu powszechnej nauki pływamina "Umiem pływać"

OGŁOSZENIE

Biblioteka szkolna ogłasza międzyklasowy konkurs czytelniczy pt.: ,, Książka – mój towarzysz na wolne chwile”.

Konkurs będzie trwał od października 2014r. do końca maja 2015r, comiesięczne zestawienie ilości przeczytanych książek będą rozwieszone na tablicy ogłoszeń i w bibliotece.

Czytaj więcej: OGŁOSZENIE

Edukacja poszła w las…

Dnia 6 listopada uczniowie klas III SP w Pacanowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do lasu w okolicy Łubnic. Celem lekcji w terenie, było wielozmysłowe poznanie tego ekosystemu. Uczniowie badali warunki panujące w lesie oraz jego warstwową budowę.

Czytaj więcej: Edukacja poszła w las…

Zabawa Andrzejkowa

Hokus,  Pokus,  wosku  lanie,  co  się  ma  stać,  niech  się  stanie…

Zabawa Andrzejkowa to wyjątkowa impreza, która ma niepowtarzalną oprawę  i atmosferę. Dzieci lubią marzyć i fantazjować, a świat ludowych obrzędów, baśni, czarów i magii wyjątkowo ,,łaskocze” ich emocje. Dzisiaj ta tematyka świetnie się ,,sprzedaje” w literaturze i mediach, co czyni zabawę jeszcze bardziej interesującym wydarzeniem.

Czytaj więcej: Zabawa Andrzejkowa

„SZKOŁA PROMUJĄCA ZALECENIA EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM”

PROGRAM : „SZKOŁA PROMUJĄCA ZALECENIA EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM”.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii jest realizatorem zadania Prewencja Pierwotna Nowotworów Złośliwych, w ramach tego Programu prowadzone są działania edukacyjne wobec społeczeństwa z zakresu prewencji nowotworów złośliwych w oparciu o zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

Czytaj więcej: „SZKOŁA PROMUJĄCA ZALECENIA EUROPEJSKIEGO KODEKSU WALKI Z RAKIEM”

„Śniadanie Daje Moc”

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

W związku z tym dzień 7 listopada 2014 r. został ogłoszony Dniem Śniadanie Daje Moc. W szkołach w całej Polsce dzieci tego dnia przygotowują i jedzą wspólne i zdrowe śniadanie. Program ten ma przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Czytaj więcej: „Śniadanie Daje Moc”

Dodatkowe informacje