Wydarzenia

,,Las bliżej nas”

,, Las bliżej nas” to projekt SP nr 2 w Busku-Zdroju, we współpracy z Kołem Łowieckim nr 2 im. Św. Huberta w Pińczowie do którego została zaproszona SP w Pacanowie

           11 lutego 2015 r. w ramach współpracy międzyszkolnej, uczniowie klas V z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody w terenie. Organizatorami wycieczki były: p. Teresa Kseń i p. Barbara Nawrot.

Czytaj więcej: ,,Las bliżej nas”

,,Śladami wielkich odkryć”

,,Śladami wielkich odkryć” – nietypowa lekcja przyrody z grupą ZALEKRYZOWANI

 4 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Pacanowie gościła grupa ,,Zalektryzowani”, która poprowadziła żywą lekcję przyrody z uczestnictwem uczniów.

Czytaj więcej: ,,Śladami wielkich odkryć”

Wielki sukces pierwszaków!

W organizowanym każdego roku przez „Echo Dnia” plebiscycie na Najsympatyczniejszą Klasę Pierwszą, będącym zwieńczeniem akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” - klasa Iaze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie zajęła I miejsce w powiecie i  czwarte w województwie.

Czytaj więcej: Wielki sukces pierwszaków!

Dzień Babci i Dziadka 2015

21 stycznia -Dzień Babci, tuż po nim, bo 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pomysł na wprowadzenie tego wyjątkowego święta, w Polsce zrodził się w redakcji tygodnika ,, Kobieta i Życie” w 1964 r. Od tego czasu święto to zagościło w wielu krajach Europy, co dowodzi jak wielkim uznaniem społeczeństwa cieszą się Seniorzy.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka 2015

Dodatkowe informacje