Wydarzenia

Klub Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie klas pierwszych  Szkoły Podstawowej w Pacanowie już od kilku lat uczestniczą  w Ogólnopolskim Programie : ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W tym roku  klasa pierwsza także bierze w nim udział. Podsumowaniem  jest test bezpieczeństwa, który  w tym roku mogły wypełniać na stronie programu również inne klasy edukacji wczesnoszkolnej.

Czytaj więcej: Klub Bezpiecznego Puchatka

Jasełka 2016

Okres Bożego Narodzenia, to najwspanialszy czas w roku. Cieszy oczy pięknem ozdób, cieszy uszy wspaniałymi kolędami i pozytywnie wpływa na nasze emocje – nastrojem, życzeniami, bliskością kochanych osób i poczuciem wspólnoty. Nie może w tym czasie zabraknąć Jasełek i wzajemnych życzeń.

Czytaj więcej: Jasełka 2016

Wycieczka do fabryki Bombek

Dnia 14 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili fabrykę Bombek w Staszowie. Dzieci zwiedziły zakład produkcyjny zapoznały się z etapami wytwarzania bombek. Z zaciekawieniem oglądały jak ze szklanych rurek rozgrzanych do wysokiej temperatury powstają ozdoby o różnych kształtach.

Czytaj więcej: Wycieczka do fabryki Bombek

Sportowe zmagania naszych uczniów

Sportowe zmagania naszych drużyn

  • W dniu 13. XII. 2016 r. w Szkole Podstawowej w Ratajach Słupskich odbył się V Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie zajęła piąte miejsce. Dziękujemy organizatorom za bardzo fajną imprezę sportową.

    Czytaj więcej: Sportowe zmagania naszych uczniów

Podziękowanie

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Czytaj więcej: Podziękowanie

Mikołajkowa wycieczka klasy V b

Rodzice uczniów klasy V b wraz z wychowawcą postanowili w ramach prezentów mikołajkowych zorganizować 6-go grudnia wycieczkę do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach. W wycieczce wzięło udział 15 uczniów, 3 rodziców i wychowawczyni. Zobaczyliśmy Oceanarium „OCEANIKA” a w nim setki gatunków ryb i wodnych stworzeń z wód rzek, jezior, mórz i oceanów z całego świata, podzielonych według miejsca ich występowania.

Czytaj więcej: Mikołajkowa wycieczka klasy V b

Nie ,,Comenius”, a ,,Amikus”

Nie wymiana zagraniczna, a międzyszkolna. W dniu 10. 12. 2016 r.  klasa IV a ze Szkoły Podstawowej w  Pacanowie wraz z wychowawcą p. Barbarą Nawrot gościnnie spędziła dwa dni w szkole Podstawowej nr 2 w Busku -Zdroju. Gospodarzami była klasa IV b z Buska-Zdroju  wraz z wychowawcą p. Lucyną Kozłowską oraz rodzicami. Program partnerski ,,Amikus” powstał z inicjatywy p. Barbary Nawrot i miał na celu integrację uczniów klas IV z zaprzyjaźnionych szkół oraz poznanie swoich środowisk.

Czytaj więcej: Nie ,,Comenius”, a ,,Amikus”

Czas radości i pomysłowości

Ty też możesz zostać Mistrzem Kulinarnym. Przedświąteczny czas upływa klasie III b bardzo ciekawie. W poniedziałek 5 grudnia uczniowie poczuli się jak uczestnicy programu MasterChef Junior. Założyli  czapki i fartuszki( wcześniej zakupione przez rodziców) i pracując w dwóch zespołach wykonywali kulinarne dzieła: lizaki Cake Pops i  piernikowe choinki.

Czytaj więcej: Czas radości i pomysłowości

Dodatkowe informacje