Wydarzenia

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej w Pacanowie odbędzie się 24 czerwca 2016 r. w następującej kolejności:

1. Msza Święta w Kościele Parafialnym o godz. 8. 30.

2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej o godz. 9. 30.

3. Rozdanie świadectw w klasach przez wychowawców po zakończeniu uroczystości na sali.

Podsumowanie konkursu i warsztatów fotograficznych

Dnia 17.05. 2016 r. został rozstrzygnięty tegoroczny Konkurs Fotograficzny pt. ,,Wiosenne przebudzenie”.  Wręczenie upominków i dyplomów odbyło się podczas apelu zorganizowanego z okazji Dnia Mamy. Uczniowie biorący udział w konkursie przez całe półrocze uczestniczyli w Warsztatach Fotograficznych prowadzonych przez p. Roberta Gwoździa, który cierpliwie i konsekwentnie przekazywał swoją wiedzę, dzielił się swoim bogatym doświadczeniem związanym z profesjonalnym fotografowaniem.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu i warsztatów fotograficznych

W Centrali Nasiennej

Dzień 2 czerwca 2016 r. był dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Pacanowie dniem szczególnym. Wtedy to mali uczniowie wraz z wychowawcami skorzystali z zaproszenia Centrali Nasiennej w Kielcach i odwiedzili punkt sprzedaży w Słupi, który działa tam prężnie pod kierownictwem pani Ewy Nowak.

Czytaj więcej: W Centrali Nasiennej

Udział naszej szkoły w KOROWODZIE to tradycja

Tak jak nikt nie wyobraża sobie Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie bez udziału dzieci , tak trudno sobie wyobrazić Korowód bez udziału Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie. W tym roku doceniono nasze starania i przyznano grupie ,,Bałkańskie czarownice ze świtą” II miejsce w konkursie ( opiekunowie grupy: Barbara Nawrot, Marta Golonka, Wiesława Ptak).

Czytaj więcej: Udział naszej szkoły w KOROWODZIE to tradycja

Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Pacanowie obchodziliśmy Święto Dzieci . Przez cztery godziny uczniowie mieli okazję uczestniczyć w imprezie przygotowanej przez dorosłych ( dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły). Było bardzo wesoło i jak zawsze zaskakująco. W programie znalazły się między innymi:

Czytaj więcej: Dzień Dziecka w naszej szkole

Czy znasz twórczość Henryka Sienkiewicza? – Szkolny Konkurs

W związku z ustanowieniem przez Sejm roku 2016 – Rokiem Sienkiewicza (przypominamy, że jest to 100 rocznica śmierci i 170 rocznica urodzin pisarza) w Szkole Podstawowej w Pacanowie nauczyciele w różny sposób próbowali przybliżyć uczniom postać laureata Literackiej Nagrody Nobla.

Czytaj więcej: Czy znasz twórczość Henryka Sienkiewicza? – Szkolny Konkurs

Dodatkowe informacje