Wydarzenia

Przyjaciele Ziemi w trosce o środowisko

Uczniowie klasy IV b pod kierunkiem nauczyciela przyrody, pani Marty Golonki przygotowali i zaprezentowali społeczności szkolnej teatrzyk ekologiczny „ W królestwie króla Odpadka ”. Przedstawienie było jednym z elementów akcji edukacyjnej „Jestem przyjacielem Ziemi”, która ma na celu zwiększenie świadomości  uczniów i ich rodzin na temat potrzeby właściwego zagospodarowania zużytych baterii  oraz zagrożeń dla środowiska, w przypadku niewłaściwego z nimi  postępowania.

Czytaj więcej: Przyjaciele Ziemi w trosce o środowisko

Szkolna Zabawa Karnawałowa 2016

 

Zabawa Karnawałowa zwana popularnie ,, choinką” to zgodnie z tradycją, najbardziej wyczekiwana przez uczniów impreza integracyjna  w Szkole Podstawowej w Pacanowie. Warto więc poświęcić  sporo uwagi i zaangażowania w jej przygotowanie, aby uczniowie mogli ją wspominać jeszcze długo po opuszczeniu murów szkoły.

Czytaj więcej: Szkolna Zabawa Karnawałowa 2016

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Mikołajki to szkolna tradycja i zawsze miłe przeżycie. Tak oceniają to wydarzenie uczniowie klasy II b, którzy gościli u siebie Mikołaja i chętnie z Nim pozowali do zdjęcia. 

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Oferta wypoczynku zimowego dla 40 dzieci rolników

Związek Młodzieży Wiejskiej przedstawia ofertę wypoczynku zimowego dla 40 dzieci rolników, których co najmniej jeden z rodziców objęty jest rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego w pełnym zakresie, tzn. jednocześnie ubezpieczeniem wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim oraz emerytalno – rentowym lub pobiera świadczenia z KRUS (emerytura, renta).

Czytaj więcej: Oferta wypoczynku zimowego dla 40 dzieci rolników

Super nagroda dla małych ratowników

27 listopada 2015 roku okazał się niezwykłym dniem dla grupy uczniów z klasy V a pod nazwą „ Krople rosy” ze  Szkoły Podstawowej w Pacanowie. Tego dnia odebrali oni  w Warszawie na terenie Stadionu Narodowego cenne nagrody ( między innymi zegarki) za zajęcie II miejsca w kraju  w ogólnopolskim konkursie na najlepszą inicjatywę młodzieżową  zrealizowaną   w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Czytaj więcej: Super nagroda dla małych ratowników

Dodatkowe informacje