Wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

       1 września progi Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie przekroczyło 214 uczniów, w tym 46 pierwszoklasistów. Witając Pana Wójta, Uczniów  i obecnych na uroczystości Rodziców, Dyrektor Szkoły  Małgorzata Stańczyk szczególnie ciepłe słowa skierowała do najmłodszych. Pani Dyrektor przedstawiła ważne informacje dotyczące organizacji zajęć w nowym roku i  zapewniła Pierwszoklasistów i ich przejętych tą doniosłą chwilą Rodziców, o dobrym przygotowaniu szkoły na ich przyjęcie oraz zaapelowała o wzajemne zaufanie i współpracę, która jest fundamentem dobrej adaptacji i prawidłowego rozwoju dziecka w szkole.

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

Unijne pieniądze w pacanowskiej szkole podstawowej

 W czerwcu bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa w Pacanowie zakończyła realizację  projektu edukacyjnego „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu było podniesienie jakości kształcenia w naszej szkole, zaś celami szczegółowymi  między innymi rozwinięcie zainteresowań i kompetencji kluczowych  uczniów.

Czytaj więcej: Unijne pieniądze w pacanowskiej szkole podstawowej

Zakończenie roku szkolnego 2013/14

Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor Małgorzata Stańczyk podsumowała mijający rok opisując sukcesy szkoły m.in zdobycie różnych tytułów, zakończenie realizacji projektów edukacyjnych, a także sukcesy dydaktyczne uczniów i nauczycieli. W kolejnej części uroczystości Pan Wójt wręczył nagrody dla najlepszych absolwentów szkoły.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2013/14

"Zachowaj Trzeźwy Umysł"

12 czerwca w naszej Szkole odbyła się impreza profilaktyczna pn. Zachowaj Trzeźwy Umysł połączona z obchodami Dnia Dziecka. Atrakcji było wiele. Na początek głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała zebranych i krótko omówiła problemy związane z używaniem alkoholu przez nieletnich oraz wyjaśniła jak im zapobiegać.

Czytaj więcej: "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Dodatkowe informacje