Wydarzenia

,,Nie pal przy mnie, proszę”

Przedstawienie profilaktyczne  w ramach Programu ,,Nie pal przy mnie, proszę”. Dnia 16 marca uczniowie kl. II b pod kierunkiem wychowawcy p. Bogumiły Krzemień zaprezentowali swój pogląd na ,,świat bez papierosa” w przedstawieniu pt. ,,Papieros to nie to…”. Przedstawienie w sposób humorystyczny obnażało prawdę, o tym, że to dzieci najczęściej są ,,ofiarami” złych nawyków dorosłych.

Czytaj więcej: ,,Nie pal przy mnie, proszę”

Spotkanie z muzyką

W dniu 02.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania różnych instrumentów muzycznych. Te popularne jak: trąbka, harmonijka ustna, akordeon i rzadkie takie jak: fletnia pana, okaryna, ligawka, banjo, bałałajka, saz, prezentował nam pan Roman Brochocki.

Czytaj więcej: Spotkanie z muzyką

Przedstawienie dla młodszych kolegów

Różne są formy współpracy w szkole. Jedną z nich jest przygotowanie inscenizacji teatralnej dla kolegów i koleżanek z innej klasy. Uczniowie z klasy II b pod kierunkiem wychowawcy p. Bogumiły Krzemień przygotowali taką niespodziankę dla swoich młodszych kolegów. Dnia 3 marca zaprezentowali klasie pierwszej inscenizację utworu pt. ,, Proszę państwa, oto Rok”.

Czytaj więcej: Przedstawienie dla młodszych kolegów

Niecodzienna lekcja przyrody

27 lutego odbyła się w naszej szkole niecodzienna lekcja przyrody.  W programie żywej lekcji przyrody pod tytułem ,, Czy to magia? Nie, to żywa nauka” poprowadzonej przez grupę edukacyjną ,,Zelektryzowani”  znalazły się:

Czytaj więcej: Niecodzienna lekcja przyrody

Wizyta w przedszkolu

Sentymentalna wizyta uczniów z klasy II a z występem w przedszkolu. Po feriach uczniowie z klasy II a odwiedzili swoje przedszkole, aby zaprezentować przedstawienie pt, ,,Proszę państwa, oto Rok”. Mieli ogromną tremę, bo chcieli swoim dawnym paniom wychowawczyniom i młodszym kolegom pokazać się z jak najlepszej strony. Jak się o później okazało, obawy były nieuzasadnione, współpraca placówek doskonała, a przyjęcie bardzo miłe.

Czytaj więcej: Wizyta w przedszkolu

Bale w Karnawale

Bale w Karnawale to zwyczaj i okazja do wspólnej zabawy. Jak co roku w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Jest to miła, wyczekiwania przez dzieci i młodzież forma wspólnego spędzania czasu na biesiadowaniu, tańcach, konkursach i zabawach.

Czytaj więcej: Bale w Karnawale

Dodatkowe informacje