Wydarzenia

INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU ROKU SZKOLNEGO

Msz Święta o godz. 9.00 w Sanktuarium w Pacanowie,
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16
1.09.2015r. o godz. 10.00 na sali gimnastycznej.

Przedstawienie Szkolnej Grupy Teatralnej ,,AIDA”

Dnia 16.06. 2015 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Pacanowie miała przyjemność obejrzeć spektakl pt. ,, Sabat Czarownic” w wykonaniu Szkolnej Grupy Teatralnej ,,AIDA”. Grupa uczniów pod kierunkiem pani Jolanty Legawiec wzruszała nas i bawiła już wiele razy, a każde przedstawienie było niepowtarzalnym przeżyciem.

Czytaj więcej: Przedstawienie Szkolnej Grupy Teatralnej ,,AIDA”

Zielona Szkoła po raz drugi

Zielona szkoła - to forma edukacji, która jest źródłem twórczej pracy nauczyciela i ucznia. Ma spełniać określone cele dydaktyczno-wychowawcze i integracyjne. Uczenie się przez przeżywanie przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym po raz drugi zorganizowałam dla uczniów mojej klasy V a wyjazd w góry, ponieważ w ubiegłym roku byliśmy nad morzem.

Czytaj więcej: Zielona Szkoła po raz drugi

Wycieczka do Sandomierza i Ujazdu

W dniu 11 czerwca uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami p. Grażyną Gumułą p. Danutą Dudą byli na wycieczce w Sandomierzu i Ujeździe. W Sandomierzu płynęli statkiem ,,Maria” po Wiśle. Potem byli na Bramie Opatowskiej, skąd podziwiali panoramę miasta i okolic. Następnie przeszli Podziemną Trasą Turystyczną do Ratusza.

Czytaj więcej: Wycieczka do Sandomierza i Ujazdu

Dodatkowe informacje