Wydarzenia

Półkolonie - Informacja !!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Pacanowie informuje, że  jest już decyzja Funduszu  Składkowego Ubezpieczenia Rolników dotycząca dofinansowania wypoczynku letniego. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, zapisanych na półkolonie w terminie 10.07.2017r.- 21.07.2017r., o dostarczenie wypełnionych kart kwalifikacyjnych i dokonywanie wpłat w sekretariacie szkoły, codziennie w godz.8.00-14.00.

Przyjaciele szkoły

Koniec roku szkolnego  to czas podsumowania całorocznej pracy uczniów i nauczycieli  oraz czas podziękowań dla wszystkich tych, którzy w różny  sposób przyczynili się do rozwoju i upiększenia  naszej szkoły. Dyrekcja, nauczyciele,  a przede wszystkim uczniowie pragną wyrazić szczere słowa wdzięczności dla rodziców – darczyńców: pracowni przyrodniczo – ekologicznej, tablicy interaktywnej  w klasopracowni numer 9, nowych mebli szkolnych dla pierwszaków w klasopracowni numer 6, nowego oświetlenia oraz pozostałych, którym na sercu leży dobro naszej szkoły.

„Bieg po zdrowie”

Zakończyła się I edycja programu „Bieg po zdrowie” organizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Patronat nad programem objęli Minister Edukacji, Ministerstwo Zdrowia i Rzecznik Praw Dziecka. W programie udział wzięły klasy czwarte wraz z rodzicami. Zajęcia prowadzone były w ramach lekcji przyrody i godzin wychowawczych przez p. Teresę Kseń i p. Martę Golonkę. Koordynatorem była p. Barbara Nawrot.

Czytaj więcej: „Bieg po zdrowie”

„Piknik klasowy”

Uczniowie klasy III b - nasi „ Mali Mistrzowie” wybrali się w środę 14 czerwca na klasowy piknik nad staw do Kwasowa. Całą imprezę integracyjną zaplanowali wspólnie z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym. Była to  kolejna okazja do  spędzenia  kilku godzin poza szkołą i sprawdzenia swoich umiejętności ruchowych i organizacyjnych.

Czytaj więcej: „Piknik klasowy”

KARPACZ - PRAGA - SZKLARSKA PORĘBA

To miejsca, w których byliśmy na ,,Zielonej Szkole” w dniach od 22-27 maja 2017 r. Już po raz czwarty uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie spędzili atrakcyjnie czas, trochę się ucząc, zwiedzając, relaksując. W szkole wyjazdowej uczestniczyli uczniowie kl. IV a – wychowawca, opiekun i organizator p. Barbara Nawrot oraz chętni uczniowie z innych klas pod opieką p. Marty Golonki.

Czytaj więcej: KARPACZ - PRAGA - SZKLARSKA PORĘBA

Dodatkowe informacje