Wydarzenia

,,Ziemia w okowach lodu”

Miło nam poinformować, że 19 maja 2016 r. w Świętokrzyskim Oddziale PIG-PIB odbyły się uroczystości półfinałowe konkursu plastycznego pod hasłem ,, Ziemia w okowach lodu”, w których wzięło udział dwóch wyróżnionych uczniów kl. VI b ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie: Michał Nalepa i Michał Sosin.

Czytaj więcej: ,,Ziemia w okowach lodu”

Półfinał Wojewódzkiego Turnieju Gier i Zabaw

20 maja 2016 roku najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Pacanowie uczestniczyli w Busku – Zdroju w zawodach sportowych w ramach Świętokrzyskiej Miniolimpiady   w Turnieju Gier i Zabaw. Dzieci z klas I, II i III reprezentowały osiem szkół: Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 w Busku- Zdroju, Szkołę Podstawową w Szańcu, Szkołę Podstawową w Kołaczkowicach,  Szkołę Podstawową   w Krzczonowie, Szkołę Podstawową w Raczycach i Szkołę Podstawową w Kazimierzy Wielkiej.

Czytaj więcej: Półfinał Wojewódzkiego Turnieju Gier i Zabaw

Sukces Oli Matus!

12 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Busku – Zdroju odbył się I Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego „The Best 2016” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IIIa Aleksandra Matus. Spisała się doskonale zajmując III miejsce.

Czytaj więcej: Sukces Oli Matus!

Informacja !

UWAGA !!! W dniu 19.05.2016 r. od .godz. 15.30 w Szkole Podstawowej w Pacanowie odbędzie się "Dzień Otwarty dla rodziców".

Szkolny turniej gier i zabaw – „Mali Mistrzowie z Pacanowa”

4 maja uczniowie klas I-III uczestniczyli w  szkolnym turnieju gier i zabaw zorganizowanym w ramach projektu „Mały Mistrz” pod hasłem „Mali Mistrzowie z Pacanowa”. Licznie zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie edukacji wczesnoszkolnej pod opieką wychowawców klas przygotowywali się do turnieju.

Czytaj więcej: Szkolny turniej gier i zabaw – „Mali Mistrzowie z Pacanowa”

Teatr na żywo

27 kwietnia uczniowie klas I-III po raz kolejny uczestniczyli w teatralnym spektaklu na żywo oglądając przedstawienie ” Baśń o zaklętym kaczorze” w wykonaniu lubelskich aktorów z Teatru Andersena. To wyjątkowe przedstawienie mogliśmy obejrzeć dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską projektowi „ Internetowy Teatr TVP dla szkół”.

Czytaj więcej: Teatr na żywo

Basen dla uczniów w Pacanowie

Uczniowie klasy II a i II b uczestniczący  w projekcie „Umiem pływać” dwa razy w tygodniu (w terminie od 4 kwietnia do 16 czerwca)realizują swoje marzenia  na basenie w Dąbrowie Tarnowskiej.  Pod okiem doświadczonych instruktorów nauki pływania stawiają swoje pierwsze kroki w wodzie, uczą się podstawowych umiejętności pływania, mają  możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej , systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

Czytaj więcej: Basen dla uczniów w Pacanowie

Teatr Kurtyna - spektakl z okazji Dnia Ziemi

Działający przy ECB  Teatr ,, Kurtyna” zaprosił uczniów na spektakl z okazji Dnia Ziemi

22 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Pacanowie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. ,, Ufoludki ratują świat” poświęcony problemom ekologicznym, z którymi boryka się Nasza Planeta. Na scenie wystąpił młody teatr ,, Kurtyna”, który w ECB prowadzi pani Jagoda Nutowicz - Piechowicz.

Czytaj więcej: Teatr Kurtyna - spektakl z okazji Dnia Ziemi

Dodatkowe informacje