Wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
1 września 2014 r. 
godz. 10.00 sala gimnastyczna, 
obowiązuje strój galowy.
Msza Święta w Bazylice Pacanowskiej o godz. 9.00
Autobusy  będą kursowały godzinę później niż w roku szkolnym.

Unijne pieniądze w pacanowskiej szkole podstawowej

 W czerwcu bieżącego roku szkolnego Szkoła Podstawowa w Pacanowie zakończyła realizację  projektu edukacyjnego „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Głównym celem projektu było podniesienie jakości kształcenia w naszej szkole, zaś celami szczegółowymi  między innymi rozwinięcie zainteresowań i kompetencji kluczowych  uczniów.

Czytaj więcej: Unijne pieniądze w pacanowskiej szkole podstawowej

Zakończenie roku szkolnego 2013/14

Dziś w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor Małgorzata Stańczyk podsumowała mijający rok opisując sukcesy szkoły m.in zdobycie różnych tytułów, zakończenie realizacji projektów edukacyjnych, a także sukcesy dydaktyczne uczniów i nauczycieli. W kolejnej części uroczystości Pan Wójt wręczył nagrody dla najlepszych absolwentów szkoły.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2013/14

"Zachowaj Trzeźwy Umysł"

12 czerwca w naszej Szkole odbyła się impreza profilaktyczna pn. Zachowaj Trzeźwy Umysł połączona z obchodami Dnia Dziecka. Atrakcji było wiele. Na początek głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała zebranych i krótko omówiła problemy związane z używaniem alkoholu przez nieletnich oraz wyjaśniła jak im zapobiegać.

Czytaj więcej: "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Wyjazd uczniów na ,,Zieloną szkołę”

W dniach 02.06. – 07.06 2014 r. klasa IV a przebywała na ,,zielonej szkole” w Dąbkach nad morzem. Grupą opiekowała się p. dyrektor Małgorzatą Stańczyk i wychowawca klasy p. Barbara Nawrot. Pani Barbara Nawrot, która jest organizatorem wyprawy, od wielu lat starała się o to, aby taka forma edukacji połączonej z rekreacją urzeczywistniła się.

Czytaj więcej: Wyjazd uczniów na ,,Zieloną szkołę”

Zwiedzamy ciekawe miejsca- Kraków i Bochnia.

Dnia 17 czerwca 2014 r. klasy III a, III b oraz IV b wyruszyły na wycieczkę do Krakowa i Bochni. Pobyt w Krakowie uczniowie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie można oglądać ciekawe eksponaty samolotów z różnych okresów naszej historii. Dzieci bardzo interesowały się wiadomościami dotyczącymi ich powstania , konstruktorami pojazdów  oraz dalszym ich losem.

Czytaj więcej: Zwiedzamy ciekawe miejsca- Kraków i Bochnia.

I Turniej Koziołka Matołka w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

       Dnia 16. 06. 2014 r. na stadionie Zorzy Tempo w Pacanowie odbył się I Turniej Koziołka Matołka w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 80 uczniów, podzielonych na 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Zespoły dziewcząt jakie mieliśmy szanse zobaczyć, były ze szkół: SP Wiślica, SP Wójcza, SP Rataje oraz SP Pacanów. Po zaciętej walce wytypowane zostały poszczególne miejsca: I miejsce zajęła drużyna z SP Wiślica, II SP Pacanów, III SP Rataje oraz IV  SP Wójcza. Podczas turnieju została wyłoniona także najlepsza bramkarka turnieju, Oliwia Bińczyk uczennica grająca w zespole SP Wiślica.

Czytaj więcej: I Turniej Koziołka Matołka w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

Kiermasz używanych podręczników !!!

Informujemy, iż w dniu 25.06.2014r. w godz.9.00-12.00 odbędzie się na świetlicy

szkolnej kiermasz używanych podręczników. Prosimy uczniów z klas IV-VI,

którzy chcą sprzedać swoje podręczniki o przyniesienie ich do szkoły, zapraszamy

nabywców-uczniów i rodziców.

Pamiętaj, że książka nie jest przedmiotem jednokrotnego użytku!

Dodatkowe informacje